O nás

Historie našeho klubu začíná v době, kdy náš trenér Roman Madura začíná navštěvovat tréninky SKP Ostrava vedené Kamilem Kozákem, 5. Dan a Tomášem Gurným 4. Dan. Po několika letech se přemístil do Suchdolu nad Odrou, kde založil své vlastní dojo. Momentálně je nositelem třídy 5. Dan.

Náš klub je členem Slovenské Aikido Asociace (http://aikikai.sk/), která je přímo napojena na japonské Hombu Dojo (http://www.aikikai.or.jp/eng/). Díky tomu jsou veškeré zkoušky mezinárodně uznávané. Ředitelem technické komise SAA je shihan pan Michele Quaranta, 7. Dan ze Švýcarska, který zastupuje a pokračuje v práci shihana pana Masatomi Ikedy, 7. Dan – tvůrce našeho didaktického systému.

Již od počátku naší existence máme k dispozici vlastní prostory (dojo) a hlavně své tatami (žíněnku) a jsme tudíž nezávislí. Součástí života každého aikidoky je nejen návštěva tréninků, ale také účast na národních i mezinárodních stážích. Těchto akcí, konajících se o víkendech nebo v létě v rámci např. letní školy jeden týden, je bezpočet a my se snažíme vést naše žáky k účastem na těchto seminářích. Účastí na stáži máme možnost získat mnoho nových zkušeností a zacvičit si se svými pokročilejšími kolegy, ale také se více poznat se svými spolubojovníky z oddílu. Časem přibyl dětský oddíl a počet žáků se začal pomalu rozrůstat. Do dnešního dne jsme uspořádali mnoho náborů a žáci, kteří s námi zůstali mají za sebou úspěšně složené zkoušky. Kromě cvičení aikida se v naší škole věnujeme i výuce Hojo (disciplína pocházející ze starobylé šermířské školy Kašima Šinden Džikišinkage ryu ze 14. století, kde se užívá hojo boken a speciální dechové cvičení). V poslední době jsme rozšířili výuku i o cvičení Seitai – soubor zdravotních cvičení, udržujících tělo jedince zdravé, vitální a spokojené.

Úvodní fotografie je z 15. výročí klubu, stejně jako následující video.